KER+3MR - Technika aluminiowo-szklana
Wersja polska English version
KER+3MR na facebook

Systemy przeciwsłoneczne

Coraz częściej już na etapie projektowania domu zastanawiamy się jak najlepiej rozwiązać problem zaciemnienia pomieszczeń. W nowoczesnych aranżacjach tradycyjne zasłony odchodzą do lamusa. Wypierają je nowoczesne systemy, które pozwalają nie tylko odgrodzić się od promieni słonecznych, lecz także ograniczyć nagrzewanie się pomieszczenia.

Żaluzje fasadowe

Żaluzje fasadowe jest to wyspecjalizowany rodzaj zaciemnienia pomieszczenia charakteryzujący się montażem do fasady budynku. Pozwala to na uzyskanie korzyści wynikających z samego procesu zaciemnienia- a więc ograniczenie promieni wpadających do pomieszczenia oraz zminimalizowanie zjawiska nagrzania. Dodatkowo dzięki nowoczesnemu designowi oraz możliwości mocowania do fasady nadaje nowoczesny charakter budynkowi. Żaluzje produkowane są w dwóch kształtach: przypominającą kształt litery C, oraz litery Z. Posiadają one swoje właściwości oraz przeznaczone są do konkretnych rozwiązań.

Listwy dostępne są w różnych kolorach, kształcie oraz sposobie obsługi. Proponujemy rozwiązania czysto mechaniczne, oraz sposoby obsługi za pomocą automatyki  z wykorzystaniem pilotów, aplikacji oraz możliwością regulacji konta wpadania promieni słonecznych.

 

Sunbreaker/ Łamacze światła

Łamacze światła to wysoce specjalistyczny system przeciwsłoneczny, wzbogacający wygląd architektoniczny fasady budynku. Sunbreaker występuję jako element stały, oraz system sterowany za pomocą pełnej automatyki. Dzięki tej funkcji możliwa jest zmiana kąta nachylenia lameli przez co możliwe jest także częściowe oświetlenie pomieszczenia.

Dostępne rozwiązania występują w dwóch opcjach montażu- montaż poziomy, oraz pionowy. Sunbreakery są więc nie tylko systemem zaciemnienia pozwalającym na znaczne oszczędności związane z ogrzewaniem/ klimatyzacją, ale i bardzo nowoczesnym rozwiązaniem poprawiającym wygląd elewacji budynku.

 

 

 

 

 

Refleksole

Refleksol - ochrona przeciwsłoneczna która w znacznym stopniu ogranicza poziom nasłonecznienia pomieszczenia. Wpływa to na zmniejszenie promieniowania słonecznego nawet do 80%. Może być montowana zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynku. Dzięki refleksolowi większość promieni ulega odbiciu i rozproszeniu, chroniąc w ten sposób pomieszczenie przed przegrzaniem oraz nadmiernym olśnieniem ludzi.

Wykorzystanie systemów sterowania automatycznego w refleksorze, umożliwia integracje na linii człowiek- pomieszczenie, tworząc w ten sposób system inteligentnego domu sterowanego drogą bezprzewodową za pomocą pilotów, aplikacji w smartfonach czy tabletach.

Dostępne są różnego rodzaju modele reflesoli, różniące się zarówno budową, przeznaczeniem czy designem. Wybierając to rozwiązanie możemy dopasować odpowiednia tkaninę, mocowanie a także wybrać spośród szeregu rozwiązań projektowych by w jak największy możliwy sposób ograniczyć koszty związane z przegrzaniem i prześwietleniem pomieszczeń.

 

 

 

System Veranda

System Veranda jest to zewnętrzny lub wewnętrzny system przeciwsłoneczny, wykorzystywany w przypadku powierzchni poziomych oraz ukośnych, głównie w ogrodach zimowych, werandach i świetlikach. System ten charakteryzuje się łatwym montażem oraz możliwością dostosowania się do wielkości oraz kształtu powierzchni- również o nieregularnym kształcie.

Posiadamy całą gamę tkanin, o różnych parametrach technicznych oraz możliwości wsparcia technicznego w postacie pełnej automatyki wykorzystywanej przy obsłudze systemu Veranda. Dodatkowo oferujemy specjalny system naciągu tkaniny, przeznaczony do zaciemnienia maksymalnych wymiarów systemu Veranda.

 

 

 

 

Kontakt: Mateusz Jopp - dział techniczny, wyceny

tel kom: 508 183 609

  O firmieHistoriaCertyfikatyDla architektówKontakt